Výlety - Bulharsko

Nessebar + Ravadinovо | Balčik + plavba na lodi | Varna + delfinárium | Pirátské plavby lodí | Aladža + aquapark | Kouzelný svět včel a hlemýžďu | Sozopol + Ravadinovo

Nessebar – Zámek Ravadinovо
Poznávací výlet, polodenní

Výlet do jednoho z nejstarších měst v Evropě – Nesebaru. Toto město pod záštitou UNESCO se nachází na krásném poloostrově jižního černomořského pobřeží. Je známé svými úzkými uličkami pokrytými kamennou dlažbou a architekturou s typickými domky z doby obrození. Jsou tu vidět kulturní stopy Tráků, Řeků, Římanů, Byzantinců a Bulharů. Pěší okružní výlet seznámí turisty se starobylou architekturou nesebarských domů a křesťanských chrámů z VI., X., XI., XIV., XVII. století. Poté mají účastníci rozchod a pak následuje odjezd do obce Ravadinovo, kde je jedna z nejzajímavějších atrakcí bulharského černomořského pobřeží – zámek „Zamilovaný do větru“. Zde je možné se ponořit do kouzelné atmosféry velkolepého parku, ve kterém se nachází zajímavé exotické stromy, keře a květiny, hluboká jezera s vodním ptactvem, včetně bílých a černých labutí, malá zoologická zahrada, fontána a originální sochy.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, vstupné


Balčik -  Plavba na lodi po řece Kamčiа
Poznávací – lodní, polodenní

Návštěva letoviska a botanické zahrady u města Balčik. Komplex vznikl jako letovisko rumunské královny Marie. Park letoviska byl založen počátkem XX. století známým švýcarským botanikem a jsou v něm exotické rostliny a stromy. Dnes je zde k vidění více než 3 000 druhů rostlin. Zahrada je světově známá svou unikátní kolekcí kaktusů, která je druhá svého rodu v Evropě, po podobné v Monaku. Následuje plavba na lodi po řece Kamčia, zastávka bude v jedné z nejzajímavějších bulharských rezervací „Longoza“, kde se spojují kouzla moře, řeky a lesa.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, vstupné


PROHLÍDKA VARNY + NÁVŠTĚVA DELFINÁRIA 
zábavný a nákupní výlet, polodenní

Návštěva představení talentovaných delfínů ve varenském delfináriu. Delfinárium je jednou z nejkrásnějších atrakcí města Varna. Během 45minutového představení se můžete sami přesvědčit v neuvěřitelných schopnostech delfínů a o inteligenci a vnímavosti těchto mořských savců. V rámci představení delfínů uvidíte akrobatiku, balancování a tanec ve vodě. Poté následuje prohlídka města Varna, nákupy na trzích a v obchodním centru.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, vstupné do delfinária, průvodce


PIRÁTSKÉ PLAVBY LODÍ
Lodní výlet, polodenní

Nejveselejší zábavou a zajímavou hrou je „pirátský souboj“. Na dvou krásných starobylých námořních lodích děti vyplouvají z varenského zálivu. Na palubě je přivítají animátoři a posádka. Pro děti je také na uvítanou připraven nealkoholický nápoj. Následuje krátká instruktáž o bezpečnostních pravidlech na lodi. Dvě skupiny soutěží, která z nich je odvážnější, rychlejší a důvtipnější. Toto vše doprovází pirátská hudba, děti dostávají pirátské čepice, dělají se jim kresby na těle – toto vše dělají animátoři. Na lodi jsou po celou dobu k dispozici nealkoholické nápoje pro děti. Všechny děti dostávají diplom „Odvážný pirát“.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, nápoje, animace, služby průvodce


KLÁŠTER ALADŽA A AQUAPARK ZLATÉ PÍSKY
zábavný a poznávací výlet, polodenní

Klášter Aladža (Aladža manastyr) je kulturní památka celosvětového významu. Je to nejznámější skalní klášter v Bulharsku. Má řadu mnišských cel, existujících už ve 13. a 14. století. Neobvyklé architekturní tvary, krásná okolní příroda a mnoho legend, vyprávěných místními obyvateli vytváří neopakovatelnou atmosféru klidu a mystiky.

Aquapark Zlaté Písky je jedním z nejkrásnějších vodních parků východní Evropy. První v Bulharsku, vybudovaný v mauretánsko–středozemním slohu. Nachází se v lázeňském středisku Zlaté Písky. Chládek, množství vody, vodní zábava – to je snem všech v letním horku. Aquapark přitahuje svými neuvěřitelnými atrakcemi, je ideálním místem pro rekreaci dětí. Pro nejmenší hosty jsou postaveny zvláštní bazény a skluzavky. O bezpečnost návštěvníků na území parku se stará skupina záchranářů a kamerový systém. Zkušení animátoři organizují řadu různých zábavních akcí.

Cena: 30 EUR 
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, vstupné


KOUZELNÝ SVĚT VČEL A HLEMÝŽĎU, DŮM MEDU A FARMA
Poznávací - naučný výlet, polodenní

Jedná se o odpolední zábavný a poznávací výlet. Nabízí zajímavé informace a kulinární dojmy. Dům medu se nachází v malebně umístěné vesnici, nedaleko letoviska Albena. Zde se děti mohou seznámit s rozvojem výstavby včelích úlů, za skleněnou přehradou sledovat obdivuhodný život ve včelím úlu a vyslechnout podrobnosti o životě včel. Hosté domu medu mohou ochutnat speciality ze včelích produktů, připravených podle speciálních receptů. Následuje odjezd do obdivuhodného světa hlemýžďů. Nedaleko přímořského pobřeží se nachází první bulharská farma pro hlemýždě. Procházka farmou seznámí návštěvníky s procesem odchovu hlemýžďů podle francouzské metody. Zde si může každé dítě podržet v ruce největšího hlemýždě na světě. Pro děti se organizují zábavné soutěže s hlemýždi. Součástí farmy je restaurace, kde se nabízejí speciality připravené z hlemýžďů. 

Cena: 30 Euro
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, vstupné


SOZOPOL A ZÁMEK RAVADINOVO
Poznávací - naučný výlet, celodenní

Sozopol – jedno z nejstarších měst Evropy, založené milétskými Řeky v roce 610 před n. l. a nazvané Apollonia Pontica na počest boha Apollona – se nachází na malých poloostrovech v jižní části burgaského zálivu. Sozopol je přitažlivý svojí přírodní krásou, antickými rozvalinami tvrzí a klášterů a starými domky z doby Obrození. V rámci toho výletu je pěší procházka starým Sozopolem. Poté následuje odjezd do zámku Ravadinovo, kde se nachází jedna z nejzajímavějších atrakcí bulharského černomořského pobřeží – zámek „Zamilovaný do větru“. Zde je možné se ponořit do kouzelné atmosféry velkolepého parku, ve kterém se nachází zajímavé exotické stromy, keře a květiny, hluboká jezera s vodním ptactvem, včetně bílých a černých labutí, malá zoologická zahrada, fontána a originální sochy.

Cena: 35 Euro
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, vstupné


Mobilní aplikace Mořský koník On-line

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka, ihned se dozvíte o aktualizaci zpravodajství díky notifikacím.

Google Play

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro Android.

Stáhnout

App Store

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro iOS - iPhone.

Stáhnout