Výlety - Černá Hora

Ulcinj - Staré město | Kotor-Boka Kotorská + Tivat | Budva | Kraličina pláž + Petrovac na moru | Skadarské jezero + ekocentrum

ULCINJ – Staré Město
Poznávací výlet, celodenní

Na jihu Černé Hory se v blízkosti hranic s Albánií rozkládá přímořské městečko Ulcinj, kde žije okolo 20 tisíc obyvatel, je nejjižnějším městem na pobřeží Černé Hory. Leží v blízkosti Skadarského jezera a také nedaleko albánských hranic. Z tohoto důvodu je ve městě cítit silný islámský vliv, nadpoloviční většinu obyvatelstva představují právě Albánci. Během toulek ulicemi města tak můžete narazit třeba na mešitu a nasávat v těchto končinách nezvyklou orientální atmosféru. Za návštěvu stojí zdejší trhy, na nichž vládne čilý ruch – všude se to hemží lidmi, prodejci se vzájemně překřikují a vám jde z pestré nabídky zboží hlava kolem.

Staré město je tvořeno spoustou krásně zdobných historických domů a nechybí ani četné svatostánky. Nepřehlédnutelná je například věž pravoslavné katedrály sv. Nikoly, která stojí v sousedství hřbitova. Každého pak jistě zaujme zdejší mešita – původně se na jejím místě nacházel kostel, který však byl během osmanské nadvlády přestavěn na muslimský svatostánek. Směrem na jihovýchod od města se nachází pláž, která vzhledem ke své délce nese název Velká pláž, kterou také navštívíme. Je dlouhá 13 km, široká přes 100 metrů a je tvořena velmi jemným tmavým pískem. Vzhledem k tomu, že je v něm obsaženo vysoké množství jódu, je považována za léčivou.

Ulcinjská riviéra je nejjižnějším pásem černohorského pobřeží. Má příznivé půdní a klimatické podmínky a 20 km pláží s jedinečným složením písku. Ve staré zástavbě byly objeveny zbytky římského stavitelství, byzantských prací, františkánského kostela, památky z dob kralování dam z Anjou, věž a hrobka pána království Zety, benátská opevnění a bohatá orientální architektura, vzniklá v průběhu čtyř staletí, kdy byly pány Ulcinje Turkové.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, koupání


KOTOR-BOKA KOTORSKÁ + TIVAT
Poznávací – lodní, celodenní

Autokarem příjezd do přístavního města Tivatu, nejmenšího města Boky Kotorské, které patří k nejkrásnějším a nejatraktivnějším městům v zálivu. V Tivatu si nastoupíme na loď, která disponuje také restaurací a toaletami, a ta s námi propluje jedním z nejkrásnějších míst na pobřeží Černé Hory – Bokou Kotorskou. Boka Kotorská je záliv podobající se skandinávským fjordům. Na místě, kde se setkává východ se západem, vznikl jeden z nejhezčích zálivů na světě, nejjižnější fjord Evropy. Boka Kotorská je považována za jeden z nejlepších přírodních přístavů světa. Přestávku na koupání si uděláme v zátoce Mirišta. Po koupání plavba do Risanské zátoky a návštěva ostrova Gospa od Škrpjela, kde se nachází malebný katolický kostel a muzeum s námořními a dalšími exponáty, které navštívíte. Starobylé město Kotor s přístavem leží v závěru Kotorského zálivu (součást boky Kotorské) na úpatí pohoří Lovćen. V roce 1979 byl Kotor zapsán na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, dopravu lodí, průvodce, vstupné, koupání


BUDVA
zábavný a nákupní výlet, polodenní

Budva je nádherné černohorské městečko. Slunce zde svítí celých 220 dní v roce, možná i díky horám, které přímořské městečko chrání od severu a východu. Budva je jedním z nejstarších center osídlení na Balkáně. Zatím co Nové město se vine podél břehu zálivu a dále do vnitrozemí, Staré město leží na malém poloostrově a je obehnáno zachovalými hradbami z patnáctého století. Po zemětřesení v roce 1979 bylo kompletně nově zrekonstruováno a tak se znovu můžete vydat na romantickou procházku po hradbách s vyhlídkou na moře a blízký ostrov Sveti Nikola či úzkými uličkami a malými náměstími. Určitě se zastavte na prohlídku citadely. Ovšem Budva, to není jen historie, ale také moderní turistické centrum plné zábavy, kultury a nákupů.

Cena: 25 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce


KRALJIČINA PLÁŽ + PETROVAC NA MORU
Lodní výlet, celodenní

Na Barské riviéře se nachází nádherná písečná Královnina pláž (Kraljičina plaža), která byla v minulosti pojmenovaná po černohorské královně Mileně. Ta si ji velmi zamilovala a ještě před první světovou válkou se sem chodila často koupat. Na tuto pláž se dostanete pouze lodí, leží totiž v uzavřené zátoce a je obklopena vegetací. Je tvořena velmi jemným zlatavým pískem a celkově je asi 200 metrů dlouhá. Městečko Petrovac na Moru leží v malé písčité zátoce chráněné vysokými horami před studenými vnitrozemskými vlivy. Je obklopené hustými olivovými háji a borovými lesy.

Cena: 30 EUR
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, koupání


SKADARSKÉ JEZERO + NÁVŠTĚVA EKOCENTRA
zábavný a poznávací výlet, polodenní

Skadarské jezero je největší sladkovodní plochou na Balkáně a od roku 1983 národním parkem. Jezero je rájem ornitologů, žijí zde například pelikáni a dalších 270 druhů ptáků a převážná část jeho pobřeží je pokryta vodními rostlinami (rákosy, lekníny, stulíky aj.). Cesta k němu vede přes městečko Virpazar. Zde nastoupíte na loď a následuje plavba po Skadarském jezeře. Plavba nabídne krásné výhledy na ostrovy, které se nacházejí na tomto jezeře, a na vysoké hornaté břehy na černohorské i albánské straně. Při plavbě se budete moci i koupat, a to přímo z lodi v cca 8 m hluboké vodě. Po plavbě navštívíme také ekocentrum.

Cena: 30 EUR 
Cena zahrnuje dopravu od a do hotelového komplexu, průvodce, koupání


Mobilní aplikace Mořský koník On-line

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka, ihned se dozvíte o aktualizaci zpravodajství díky notifikacím.

Google Play

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro Android.

Stáhnout

App Store

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro iOS - iPhone.

Stáhnout